ویژگی های درمان پروستاتیت در خانه

جوشانده های گیاهی به خلاص شدن از شر پروستات در خانه کمک می کند

درمان خانگی پروستاتیتطبق قوانین خاصی که توسط پزشک تعیین شده است انجام می شود.

این یک بیماری است که در آن غده پروستات ملتهب می شود.

این بیماری محسوب می شودیکی از شایع ترین در مردان بالای 30 سال است.

این بیماری به این دلیل ایجاد می شود که باکتری های بیماری زا وارد بافت اندام می شوند که باعث فرآیندهای التهابی می شود.

باید بدانید که درمان در خانه علاوه بر درمان اصلی است و بیشتر به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای پروستاتیت عمل می کند.

روش های اصلی درمان

ابتدا پروستاتیت تشخیص داده می شود، در خانه می توانید علائم خاصی را شناسایی کنید که نشان دهنده این بیماری است. سپس باید فوراً به بیمارستان بروید.

درمان دارویی

پس از تشخیص دقیق، پزشک داروها را تجویز می کند. معمولااز داروهای ضد التهابی، آنتی بیوتیک ها و آلفا بلوکرها استفاده می شود. همه این داروها فقط توسط پزشک تجویز می شوند، بنابراین توصیه نمی شود که خودتان را درمان کنید.

دستگاه مخصوص

اما در خانهمی توانید از دستگاه مخصوص استفاده کنیدبرای درمان خانگی پروستاتیت

بسته به روش نفوذ، موارد زیر وجود دارد:

  • غیر تهاجمی؛
  • ترانس رکتال

دستگاه برای درمان پروستاتیت بسته به شرایط بیمار و ویژگی های فردی او توسط پزشک انتخاب می شود.

ترانسرکتال در محرک های ارتعاشی و الکتریکی وجود دارد.

آنها نیز برجسته می کنندضد انگلیعمل. چنین دستگاه هایی دارای یک ویژگی جداگانه هستند - آنها از پیوست های خاصی استفاده می کنند که برای وارد کردن از طریق مقعد ضروری هستند.

یک دستگاه غیر تهاجمی برای درمان پروستات تنها از طریق پوست روی اندام تاثیر می گذارد.این از اشعه LED، لیزر و مادون قرمز استفاده می کند. تورم و درد به تدریج از بین می رود، عملکرد گلبول های قرمز و گردش خون بهبود می یابد.

ورزش درمانی و ماساژ

ورزش و ماساژ باعث بهبود سلامت مرد می شود و این موضوع در مورد پروستات نیز صدق می کند.پزشک باید برای هر بیمار مجموعه خاصی از تمرینات را به صورت جداگانه انتخاب کند. توصیه می شود هر روز در صبح انجام شوند. هنگامی که یک فرد تازه از خواب بیدار می شود، ابتدا باید ناحیه پرینه را به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. این به جلوگیری از احتقان در پروستات کمک می کند.

فقط پس از این می توانید شارژ را شروع کنید. شما باید پاهای خود را کمی باز کنید و یک نیمه اسکات انجام دهید. اکنون باید زانوهای خود را به مدت 5 دقیقه به جلو و عقب حرکت دهید. علاوه بر این، اگر پروستات دارید، توصیه می شود بیشتر راه بروید.

حمام های گرم

درمان و پیشگیری از پروستاتیت در مردان در خانه شامل حمام آب گرم است.این به منظور جلوگیری از رکود در بدن، بهبود جریان خون و گردش لنف در بدن لازم است. علاوه بر این، در طول روش، دمای آب نباید بیش از 43 درجه باشد. خود جلسه بیش از 15 دقیقه طول نمی کشد. به جای آب می توانید جوشانده های مختلف گیاهی بریزید.

علاوه بر حمام، می توانید سایر روش های گرم کردن را نیز انجام دهید. به عنوان مثال،تنقیه، شیاف، پدهای حرارتی مناسب هستند. کاربردهای پارافین مفید هستند. و برای تنقیه می توانید از جوشانده مریم گلی و ریسمان استفاده کنید.

تغذیه مناسب

درمان در خانه شامل تغذیه مناسب است.رژیم غذایی باید متعادل باشد. مصرف بیشتر میوه ها و سبزیجات تازه، لبنیات و لبنیات تخمیری ضروری است.

اما کاکائو، قهوه، نوشیدنی های الکلی، ترشیجات، گوشت های دودی، گوشت های چرب و ماهی باید از رژیم غذایی حذف شوند.

درمان پروستاتیت با سیر در خانه باید بسیار با دقت انجام شود. این محصول حاوی مقدار زیادی فیتونسید است که با ویروس ها و باکتری ها مبارزه می کند. توصیه می شود سیر را در رژیم غذایی خود بگنجانید، اما آن را به مقدار کم مصرف کنید. اما در مورد کمپرس ها، آنها باید با دقت زیادی انجام شوند.

بهترین روش تهیه آب سیر این است:چند حبه سیر را خرد کرده و روی آنها را با آب بپوشانید. این محصول برای پاک کردن مناسب است.

دستور العمل های تک ماده ای

دستور العمل های طب سنتی زیادی وجود دارد که به درمان بیماری های مردانه کمک می کند.در اینجا محبوب ترین آنها وجود دارد.

ترب یا ترب کوهی

شما می توانید پروستاتیت را در خانه با استفاده از آب میوه درمان کنیدترب کوهییاتربچه، اما فقط باید تازه فشرده شود. این مایع را باید قبل از غذا مصرف کنید.هر کدام 1 قاشق. آب میوه باید همیشه تازه باشد، بنابراین نمی توان آن را در یخچال نگهداری کرد. در غیر این صورت، تمام خواص مفید مایع از بین می رود. علاوه بر این، موارد منع مصرف باید در نظر گرفته شود. اینها عبارتند از گاستریت و بیماری زخم معده، به ویژه در هنگام تشدید.

جوشانده ارکیز

پیشگیری از پروستاتیت در خانه شامل استفاده از جوشانده ارکیز است. این دستور برای درمان بیماری نیز مناسب است. شما به چندین غده از این گیاه نیاز خواهید داشت. آنها باید خشک شوند. سپس محصول را باید با دستان خود کاملا مالش دهید و با آب سرد بریزید.

آنقدر آب مصرف می شود که محصول کاملاً با آن پوشانده می شود. سپس شما باید بیشتر اضافه کنید0. 5 لیتر آب جوش. اکنون مخلوط باید 10 دقیقه بجوشد. پس از این، جوشانده بایدبگذارید 30 دقیقه بماند. سپس صاف کنید و 0. 5 فنجان سه بار در روز مصرف کنید.

برای درمان خانگی پروستاتیت می توانید از ریشه جینسینگ استفاده کنید.

ریشه جینسینگ

علائم و درمان پروستاتیت به هم مرتبط هستند. به محض ظاهر شدن اولین علائم بیماری، توصیه می شود بلافاصله از این دستور استفاده کنید. نیاز به گرفتن خواهد داشت10 قسمت الکل به 1 قسمت ریشه جینسینگ.

کل مخلوط را در یک ظرف شیشه ای بریزید و به مدت چند هفته در یک اتاق تاریک قرار دهید. زمانی که دارو آماده شد، قرار است 20 قطره از این دمنوش را چند بار در روز میل کنید.


آرالیا

نحوه درمان پروستاتیت در خانه بسیاری از مردان را نگران می کند، زیرا آنها نمی خواهند با چنین مشکل ظریفی به بیمارستان بروند. اما بهتر است علائم را نادیده نگیرید. به عنوان یک درمان خانگی، می توانید از تنتور مبتنی بر آرالیای منچوری استفاده کنید. برای تهیه آن باید مصرف کنید20 گرم ریشهاین گیاه را بریزید0. 5 لیوان ودکا. دارو به مدت یک هفته تزریق می شود.

سپس باید آن را صاف کرده و مصرف کنید40 قطره در طول روز. سپس تنتور باید با آب ساده تمیز شسته شود. اما باید موارد منع مصرف را در نظر بگیرید. اینها عبارتند از فشار خون بالا، بی خوابی (مزمن)، بیماری قلبی و بی قراری مداوم.

زمستان سبز

درمان خانگی پروستاتیت را می توان با استفاده از چتر زمستانه انجام داد. به 1 قاشق غذاخوری نیاز دارید. لقاشق از این ماده در هر لیوان آب جوش. این محصول به مدت 2 ساعت انفوزیون می شود. سپس باید فیلتر شود. 1/4 فنجان سه بار در روز قبل از غذا مصرف شود. به تدریج علائم پروستات از بین می رود.

شوکران

درمان پروستاتیت در خانه نیز با استفاده از شوکران انجام می شود. به نظر می رسد که این یک درمان بسیار موثر است که تخلیه متناوب مثانه و سایر علائم ناخوشایند را تسکین می دهد. برای تهیه دارو باید ۲ قسمت از بذر و برگ این گیاه را بگیرید (ابتدا باید خشک و له شوند). سپس باید 4 قسمت الکل را به مخلوط اضافه کنید. این دارو به مدت چند هفته در یک اتاق تاریک تزریق می شود.

که در آنظرف شیشه ای باید مدام تکان داده شود.سپس دارو باید فیلتر شود. شما مجاز به مصرف تنها 2 قطره از این دم کرده، حل شده در یک قاشق غذاخوری آب هستید. دوره 5 روزه می باشد. اما قبل از استفاده از چنین دارویی، باید با پزشک مشورت کنید.

داروهای پروستاتیت

قطعا باید بدانید که چگونه از شر پروستات خلاص شوید. استفاده از جوشانده ها و دم کرده های یک جزئی ضروری نیست. آماده سازی گیاهی و مخلوط با سایر محصولات بسیار موثر است.به عنوان مثال، چنین دستور العمل هایی محبوب در نظر گرفته می شوند.

مخلوط میوه

باید 1 عدد رسیده مصرف کنیدموز، 1گلابی(باید رسیده هم باشد) و 400 گرمتوت فرنگی. سپس یک قاشق دیگر اضافه کنیدمخمر ابجو. قرار است فقط آب گلابی و توت فرنگی را بگیرید و سپس بقیه مواد را اضافه کنید. همه چیز باید کاملاً مخلوط شود تا یک توده همگن تشکیل شود. باید قبل از غذا سه بار در روز مصرف شود. دوز واحد - 1 لیوان.

مجموعه گیاهی

درمان پروستاتیت در مردان در خانه را می توان با استفاده از این مخلوط گیاهی انجام داد. شما به خرد شده نیاز خواهید داشتتوت زالزالک، گل آذین نمدار خشک. همچنین باید اضافه کنیدآویشن، برگ‌های توت (فقط قرمز)، علف آتشین، شبدر شیرین، نعناع، سبزی زمستانه و گلبرگ‌های گل رز (فقط قرمز).

همه اجزا باید کاملا مخلوط شوند و سپس روی یک قاشق از این مخلوط آب جوش بریزید و درب ظرف را بپوشانید و نیم ساعت صبر کنید. هنگام دم کردن دارو باید صاف شود و صبح و قبل از خواب نصف لیوان مصرف شود.

سینیوخا و آدونیس

بر اساس این دو گیاه می توانید یک چای سالم درست کنید. برای سیانوز فقط به برگ نیاز دارید و برای آدونیس هم غده و هم برگ (دومی فقط به شکل تازه). چنین گیاهانی به از بین بردن پروستاتیت احتقانی کمک می کند. علاوه بر این، این دارو برای اشکال حاد بیماری استفاده می شود.

عسل، آلوئه و شراب

برای تهیه یک داروی موثر به 500 گرم برگ آلوئه نیاز دارید. آنها باید از گیاهی که حداقل 3 سال سن دارد قطع شوند. سپس کاملا آبکشی کرده و با چرخ گوشت چرخ کنید. سپس به همان مقدار عسل طبیعی اضافه کنید و باید تازه و بدون شکر باشد. همه اجزا کاملاً مخلوط می شوند تا خمیری یکدست به دست آید. پس از این، اجازه دارید 500 میلی لیتر شراب غنی شده دیگر به این مخلوط اضافه کنید.

ظرف با این ترکیب باید با درب پوشانده شود و به مدت یک هفته در یخچال بماند.قبل از استفاده از این دارو بعداً، باید آن را صاف کنید.

این به مبارزه با پروستاتیت، هم در اشکال حاد و هم به شکل مزمن کمک می کند. دوره مصرف این دارو یک ماه طول می کشد. باید دم کرده را یک قاشق چایخوری قبل از غذا مصرف کنید. پس از یک هفته، دوز به 1 قاشق غذاخوری افزایش می یابد. ل

چه چیز دیگری اعمال می شود؟

شما می توانید پروستاتیت را با استفاده از دستور العمل دیگری با افزودن شراب درمان کنید.

لازم است 300 گرم پیاز را پوست بگیرید و آنها را به حالت خمیری خرد کنید. سپس 100 گرم عسل تازه مایع و 600 گرم شراب اضافه کنید. اما این دستور فقط از سفید خشک استفاده می کند. همه مواد باید کاملاً مخلوط شوند و سپس به مدت یک هفته در جای خنک قرار گیرند. هر روز باید ظرف را تکان داده و برگردانید. سپس مایع را صاف کرده و 2 قاشق غذاخوری سه بار در روز قبل از غذا میل کنید.

روش های درمان پروستاتیت بسیار متنوع است، بنابراین برخی از دستور العمل ها ممکن است کاملا غیر معمول به نظر برسند.

به عنوان مثال،می توانید برگ های ترب و گردو را با هم مخلوط کنید.ابتدا باید ترب را بشویید، پوست بگیرید و کاملاً خرد کنید تا خمیری شکل بگیرد. برگ های گردو نیز باید شسته و خرد شوند. به 8 قاشق غذاخوری ترب و 2 قاشق غذاخوری برگ گردو نیاز دارید. همچنین می توانید چند قاشق ریحان (به طور دقیق تر، قسمت های گلدار گیاه) اضافه کنید. این باعث افزایش اثر می شود. تمام اجزاء باید کاملاً مخلوط شوند و سپس با شراب ریخته شوند.

این بار قرمز انجام خواهد داد. شما به 1 لیتر مایع نیاز دارید. این محصول فقط برای یک روز تزریق می شود. باید به طور دوره ای در طول روز تکان داده شود. روز بعد، کل مخلوط را در قابلمه بریزید و به مدت 10 دقیقه روی حرارت ملایم بجوشانید. سپس صبر کنید تا خنک شود و صاف کنید. برای یک نوع حاد بیماری باید هر ساعت 50 گرم یا برای یک دوره مزمن بیماری 100 گرم دارو مصرف کنید.

تنقیه برای درمان پروستاتیت

هر مردی باید بداند که چگونه تنقیه را برای پروستاتیت انجام دهد، زیرا این بیماری موذی می تواند در هر زمان ظاهر شود. البته برای تنقیه می توان از داروها استفاده کرد، اما گیاهان دارویی مختلف کم اثر نیستند. می توانید از این دستور العمل ها استفاده کنید.

بومادران

برای میکروتنما به 1 قاشق غذاخوری نیاز دارید. لاین گیاه به صورت خشک و له شده است. باید با آب جوش پر شود (حجم - بیش از نصف لیوان). پس از آن، مایع با گیاهان باید به مدت 30 دقیقه در یک حمام بخار درمان شود. این دم کرده باید به شرح زیر استفاده شود: مایع باید صاف شود وهر روز صبح و عصر یک میکروتنما انجام دهیدتا زمانی که بیمار احساس آرامش کند.تنقیه بر پایه گل آذین بابونه علائم پروستاتیت را در مردان تسکین می دهد

بابونه

شما به گل آذین بابونه خرد شده و خشک نیاز دارید. یک قاشق از این ماده خام باید با 0. 5 فنجان آب جوش پر شود. بعد از یک ساعت دارو دم می‌کند. باید فیلتر و خنک شود. این دم کرده برای تنقیه در صبح و عصر استفاده می شود.این روش باید تا زمانی که علائم بیماری از بین برود تکرار شود.


حکیم

باید 10 برگ از این گیاه را بردارید و یک لیوان آب جوش روی آنها بریزید. سپس باید مخلوط را به مدت نیم ساعت در یک حمام بخار پردازش کنید. پس از این، آبگوشت فقط می تواند فیلتر و خنک شود. برای میکروتنما نصف حجم جوشانده به دست آمده کافی است.این روش باید دو بار در روز تکرار شود- صبح و عصر

نتیجه

همه باید بدانند که چگونه پروستاتیت را در خانه درمان کنند. بهتر است بلافاصله با پزشک مشورت کنید. پس از تشخیص، او دوره ای از داروها را تجویز می کند. علاوه بر این، می توانید از یک دستگاه مخصوص در خانه استفاده کنید. ورزش درمانی، ماساژ، حمام آب گرم، تنقیه و تغذیه مناسب نیز تجویز می شود. توصیه می شود از دستور العمل های طب سنتی استفاده کنید. پیشگیری و درمان پروستاتیت اقدامات مهمی است که باید به موقع انجام شود.